Willam Franz Michel, 1937
Oddělení: Písmo svaté a jeho výklad dle sv. Tradice, latinsky nebo česky
Pododdělení: Biblické dějiny
Autorisovaný překlad z němčiny opatřil Msgre. ThDr. Stříž Antonín Ludvík. Jediné české vyd. Orig.: Das Leben Marias, der Mutter Jesu, v mnoha vyd. a jazycích, poprvé 1936.
Stříž Antonín Ludvík, 1944
Oddělení: Nauka o latině, češtině, koiné a klasické hebrejštině
Pododdělení: Latina Starého a Nového zákona
02010152K: Otevřete si kteroukoliv učebnici latiny (a řečtiny) z období 1. republiky. Dozvíte se z ní perfektní rodokmeny římských (řeckých) bohů, bohyň a božstev. Zřejmě pan profesor Masaryk to považoval za předpoklad vzdělanosti: moudře se vyjadřoval ke všemu, neboť všemu rozuměl – a toto mu nevadilo. Bohoslovci přicházeli do seminářů s touto latinskou (řeskou) znalostí (dnes ovšem neznají ani to, jdeme vpřed). A chtěl-li se někdo učit sám, i tu mu byla oporou spousta učebnic, nabitá těmito užitečnými nesmysly. Pater ThDr. Stříž dobře vystihl tuto nouzi a napsal skromnou učebnici – pro katolíky. Je radost se z ní učit. Doplňujeme klíč ke cvičením.
Stříž Antonín Ludvík (red. překl.), Denifle Heinrich Seuse (red.), 1939
Oddělení: Asketika
Pododdělení: Mystika
2. vyd. (poprvé 1932). Dar Knihovně. Pán Bůh odplať.
Stříž Antonín Ludvík, 1931
Oddělení: Asketika
Pododdělení: K osobám Nejsvětější Trojice
Vinice Páně, sv. 9. Vyšlo ještě 1948, obě vyd. označena jako 1. vyd.
Stříž Antonín Ludvík, 1946
Oddělení: Patrologie a patristika
Pododdělení: Patrologie a patristika obecně
Stankovič Andrej, 2008
Oddělení: Dějiny Katolické církve v Českých zemích
Pododdělení: Přední české, moravské a slezské osobnosti
Ediční plány Dobrého díla, Kursu a Studia (kvůli duplikaci je u těchto knih napsáno Studijní).
V plánech je označeno, které tituly jsme zařadili do naší Knihovny Libri nostri – jsou v pododděleních podle thematu (s výjimkou všech osmi Sborníků Studia, které zařazujeme přímo sem a to podle čísel zdejšího edičního plánu Studijni-FloJos-Bibl-z.pdf; stejně tak sem zařazujemejako 9. Sborník titul Sbornik-Studi-Sta-Rise-Posl-37-text.pdf. Stříž Antonín Ludvík, 1911, t. j. Studijní, sv. 37).
Např. Studijní, sv. 18 je na dvou místech "zde" a "zde"; Studijní, sv. 29 je na dvou místech "zde" a "zde", a Studijní sv. 30, je na dvou místech "zde" a "zde".
U těchto tří edic je totiž naším cílem jen výběr knih z té které edice, nikoliv jejich kompletace. Tak u Dobrého díla není sv. 24 liber noster. Podobně u Kursu nejsou našimi knihami sv. 3, 47, 49, 50 a 51.
Archy i Nova et vetera jsou jinde.
Stříž Antonín Ludvík, 1945
Oddělení: Liturgika
Pododdělení: Misály
(název pokračuje:) obnovený, z příkazu Svatého Pia Pátého, papeže, vydaný a péčí dalších papežů doplněný, s vlastními svátky církevními provincie české a moravské. Mezi 3. a 4. vydání známého Schallerova překladu misálu se vklínil tento překlad, pořízený prominentním překladatelem předtím pracujícím pro Josefa Floriana.
P. Stříž však začal misál překládat již dříve.
Prvním jeho překladem byl Římský misál z ustanovení posvátného sněmu tridenstského obnovený a na rozkaz papeže sv. Pia V. vydaný a autoritou Klementa VIII., Urbana VIII. a Lva XIII. přehlédnutý vydaný právě J. Floriánem roku 1914; měl LIV, 74 stran (jde tedy jen o fragment, takže nemá mnoho smyslu jej zde publikovat) a byl vydán jako Dobré dílo, sv. 13.
Druhým Střížovým překladem byl Misál římský. Řád a modlitby oběti Mše svaté vydaný dvakrát: 1937 v Hlučíně P. Rudolfem Schikorou, podruhé 1941 Valašskou tiskárnou; má 320 stran.
A naposledy předložené kompletní dílo roku 1945.
Stříž Antonín Ludvík, 1955
Oddělení: Liturgika
Pododdělení: Riruál
(název pokračuje:) preces quae juxta S. R. C. Decretum diei 21. Maii 1920 lingua vulgari dici vel iterari possunt, continens. Latinsko-české vydání nejužívanějších svátostných, pohřebních a žehnacích obřadů.
Zima Václav, Stříž Antonín Ludvík (aj. red.), 1949
Oddělení: Encyklopedie, periodika, almanachy, kalendáře a Čtenářský koutek
Pododdělení: Časopisy s periodicitou aspoň šestkrát do roka (abecedně podle názvu)
Vycházelo v letech 1946 (pětkrát), 1947 a 1948 (po 10 číslech) a 1949 (dvě dvojčísla). Zmíněno zde ve stati Bohuslav Rupp. Nakladatelství katolické věrouky, homiletiky, katechetiky a klasické beletrie v Praze. Zach Aleš, 2018 v pododdělení 1501: Bibliografie české katolické literatury.
I zde by bylo přínosné zpracovat bibliografii autorů a článků. K tomu by byly vhodné obálky od jednotlivých čísel (tak jako v roč. 49), které se nám ale nepodařilo sehnat. Připojujeme separát Proč katolík věří? Matoušek Kajetán, 1949 – vyšel jako zvláštní příloha na pokračování v roč. 1948 č. 10 až 1949 č. 3 – 4 (děkujeme dvěma čtenářkám za pomoc s její kompletací).
Stříž Antonín Ludvík (red. aj.), 1922
Oddělení: Encyklopedie, periodika, almanachy, kalendáře a Čtenářský koutek
Pododdělení: Časopisy s periodicitou aspoň šestkrát do roka (abecedně podle názvu)
V bibliografii sem přiložené je uvedeno, že v této řadě vyšlo celkem 50 svazků, z toho 41 sborníků a devět knih – o které knihy se jedná, viz onu bibliografii; tam též obsah každého sborníku.
Stříž Antonín Ludvík, 1928
Oddělení: Encyklopedie, periodika, almanachy, kalendáře a Čtenářský koutek
Pododdělení: Časopisy s periodicitou aspoň šestkrát do roka (abecedně podle názvu)
Vycházel v létech 1928 až 1941, další vydávání Němci zakázali.