Katolická bibliografie celého oddělení 06
Tumpach Josef, Podlaha Antonín,
Období 1: 1828 – 1913; kompletní česká bibliografie tohoto období je v pododdělení 1501: Bibliografie české katolické literatury.
Pozn.: 1. Toto úctyhodné oddělení naší knihovny by se dnes u rozumných lidí mohlo setkat s jakýmsi odsudkem. A to proto, že ""asketika"" se na nás valí ze všech stran. Dokonce i při liturgii – a nové liturgické texty v tom jedou jakbysmet – se už téměř nestkáváme s věroukou a vůbec ne s morálkou, ale hustí se do nás prakticky jen asketika (doplňovaná ilustračními historkami). V naší knihovně asketiku nepřeceňujeme a dáváme jí to a jen to místo, které vždy v Církvi měla. Moderní ""asketické"" návody (spíše jsou to nápady) s tisíci nově vynalezenými poučkami o ""navazování vztahu s Bohem"" ovšem pomíjíme úplně. 2. Témata některých pododdělení jsou stejná, jako témata pododdělení v oddělení 03 – Obrana víry a katolická věrouka. Pokud převažuje u knihy rozměr duchovní, je kniha zde, pokud rozumový, je tam.
0606 Mše svatá, svátosti
V oddělení:
Asketika
Rozvažování o věčných pravdách, abychom pobožně žili a blaženě umřeli. S připojenými modlitbami ke mši svaté, k zpovědi, k sv. přijímání atd. Svatého Alfonsa Marie z Liguori.
Alfonso Maria de Liguori (svatý), 1853
Připojujeme interně vydanou brožuru Příprava na dobrou smrt. Úvahy o věčných pravdách. Jak zbožně žít a blaženě zemřít, 2014, přeloženou z němčiny.
Vademecum pro české kněze klanějící se nejsvětější Svátosti oltářní
Blokša Jan Křtitel, 1898
P. Blokša Jan Křtitel (* 17. 6. 1861 Frenštát pod Radhoštěm, † 30. 6. 1923 Olomouc) – přikládáme nekrolog Úmrtí, Jan Křtitel Blokša. Podlaha Antonín, ČKD 1923, č. 9, str. 495nn.
Eucharistií k nejsvětější Trojici
Bernadot Marie-Vincent, 1928
2. vyd. 1935, 3. vyd. 1937. Dominikánská edice Krystal, sv. 2.
Sv. Alfonsa Marie z Liguori O oběti Ježíše Krista, s krátkým výkladem mešních modliteb a přípravná rozjímání na mši sv. a poděkování po mši sv. s církevními modlitbami
Alfonso Maria de Liguori (svatý), Blažek František Saleský, 1899
Sestává ze tří částí: 1. Del sacrificio di Gesù Cristo (1775), 2. Apparecchio e ringraziamento per i sacerdoti nel celebrare la messa (1764) – obojí z vlaštiny přeložil P. František Saleský Blažek C. SS. R. 3. Modlitky církevní (z brevíře) – doplnil překladatel.
Mešní a obřadní knížka pro lid
Brynych Eduard Jan Nepomucký, 1880
Jediné vydání; jaká byla zbožnost lidí před 130 lety?
Zpověď
Ségur Louis Gaston Adrien de, 1932
Dědictví sv. Jana Nepomuckého, sv. 173.
Sv. přijímání
Ségur Louis Gaston Adrien de, 1932
Dědictví sv. Jana Nepomuckého, sv. 174.
Sv. Terezie od Ježíška květ Mariánský
Komárek František, 1931
31 májových promluv zejm o svátostech.
Před oltářem Páně
Jeřábek Karel (někdy pseudonym Lutislav Karel), 1930
(název pokračuje:) v tisícím výročí blažené smrti velkého ctitele Nejsvětější Oběti sv. Václava, mučedníka Božího a ochránce českého národa, upravil a mládeži věnuje K. Jeřábek.